Ogłoszenia parafialne 18.12.2022 (04. niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj w salce kard. Wyszyńskiego na plebani Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dziękujemy Paniom, które upiekły ciasta. Dochód z Kiermaszu przeznaczony będzie na remont tej właśnie salki.
 2. Dzisiaj 3 niedziela m-ca. Po Mszach św. zbiórka na inwestycje i na ogrzewanie w naszym kościele.
 3. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie o duchowości maryjnej według św. Ludwika Montforta. To także formacja dla Duchowych Niewolników Maryi.
 4. Jutro w poniedziałek zapraszamy na 9:30 panów do pomocy przy wnoszeniu i obsadzaniu choinek, a na 10:00 panie do pomocy przy ubieraniu i strojeniu choinek i żłóbka.
 5. Codziennie zapraszamy do udziału w Roratach do piątku włącznie o godz. 6.30. A po roratach zapraszamy do salki kard. Wyszyńskiego na gorące kako.
 6. Paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii będziemy rozdawali we wtorek od godz. 10:00 w salce św. Jana Pawła II w kościele.
 7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. Wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych.
 8. Spowiedź święta w tygodniu o godz. 7:00; 8:00 i popołudniu od godz. 18:00. We wtorek podczas adoracji o godz. 19.30 do 21.00. W Wigilię rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00 oraz popołudniu od godz. 16:00 w czasie Mszy św. Wigilijnej.
 9. O północy Msza Pasterska, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii.
 10. Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.
 11. W pierwsze święto, tj. w niedzielę 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym.
 12. Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.
 13. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie 8-16 maja 2023 roku. Będą to „Rekolekcje w drodze z Maryją”. Informacje i zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 14. Włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego póki nie mamy wybudowanych przedsionków główne wejście do kościoła jest zamknięte. Prosimy, aby zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.
 15. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć: „Gościa Niedzielnego” a w nim bardzo przydatny dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną” (8 zł) oraz poświęcony opłatek. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka „Echo serca”.
 16. Kolęda – wizyta duszpasterska:
  1. czwartek 29 grudnia
   ul. Wiczlińska (od obwodnicy); ul. Chwaszczyńska 46 i 58;
   ul. Baczyńskiego 1ABC;
   ul. Brzechwy 2ABC;
  2. piątek 30 grudnia
   ul. Makuszyńskiego 1ABC;
   ul. Brzechwy 5 nr 1 do 45;
  3. poniedziałek 2 stycznia
   ul. Baczyńskiego 2A;
   ul. Makuszyńskiego 3ABC;
   ul. Brzechwy 5 nr 46 do 75;
 17. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Iwona Chwalik, l. 72 z ul. Baczyńskiego 2. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin i zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionego ostatniego tygodnia Adwentu.