Ogłoszenia parafialne 11.12.2022 (03. niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu, nazywaną GAUDETE czyli radości, Kościół wchodzi w drugą część adwentowego przygotowania na świętowanie przyjścia Mesjasza na Ziemię. Dzisiaj też gościmy w naszej parafii Damy i Rycerzy z zakonu Bożogrobców którzy mają swój dzień skupienia.
 2. W tym roku tak jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny oraz pobłogosławione wigilijne świece Caritasu można nabyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy, aby ewentualnie poszczególni parafianie zaopatrzyli, tych parafian w klatce lub w bloku, którzy nie mogą wyjść z domu. Małe świece 10 zł. Duże 20 zł.
 3. W Adwencie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast na Roraty sprawowane tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 a w sobotę o godz. 7:00. Prosimy też, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, losujemy figurkę Matki Bożej. Po każdych Roratach w salce kard. Wyszyńskiego dla dzieci ciepłe kakao.
 4. Jeszcze przed świętami jedna z choinek które pojawią się w naszym Kościele będzie przeznaczona dla dzieci i tylko przez nie ubierana w ozdoby. Prosimy, aby dzieci przygotowały w domu i przyniosły własne ozdoby choinkowe, którymi udekorujemy choinkę przy żłobku Pana Jezusa. Ozdoby można składać przy ołtarzu do 18 grudnia włącznie.
 5. Jutro w poniedziałek 18:00-19:00, w salce Prymasa Wyszyńskiego na plebanii obok biura parafialnego będzie dyżur wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, prowadzony przez parafian z Diakonii Pomocy. Zapraszamy osoby, które znalazły się w sytuacji z którą sobie nie radzą.
 6. Piątkowy Post – czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych prosimy ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie.
 7. W piątek 16 grudnia, o godz. 13.15 organizujemy grupowe wyjście do kina. W kinach pojawił się film „MEDJUGORIE”. A w maju 2023 roku planujemy pielgrzymkę właśnie do Medjugorie. Film opowiada historię objawień Matki Bożej i losy ludzi z tym związanych. Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe. Bilet: 13 złotych. Zapisy i opłata w zakrystii.
 8. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. za zmarłych.
 9. W sobotę 17 grudnia o godz. 10:00 Msza święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II dla chorych na ciele i na duszy z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz okazją do przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie o duchowości maryjnej według św. Ludwika Montforta.
 11. W przyszłą niedzielę w salce kard. Wyszyńskiego na plebani Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zachęcamy Panie do przynoszenia do sióstr upieczonych przez siebie ciast. Dochód z Kiermaszu przeznaczony będzie na wyposażenie tej właśnie salki.
 12. O 17:00 w sobotę Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi i o godz. 17:45 Nieszpory z IV Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – zapalenie czwartej świecy adwentowej. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 13. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – NMP z Guadalupe; wtorek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; środa – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; piątek – 52 rocz. Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu; sobota – 86 rocz. Urodzin Ojca Świętego Franciszka.
 14. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, a zatem adoracja w intencji naszej diecezji i kapłanów od godziny 15:00.
 15. Włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego prosimy wchodzić drzwiami od strony plebani. Prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.
 16. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz na dary miłości bliźniego – można ofiarować na święta żywność, słodycze i środki sanitarne dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy także o informacje o takich osobach które są w potrzebie.
 17. Czasopisma:
  1. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł) a w nim o wywiad o zdecydowanych działaniach papieża Jana Pawła II w walce z przestępstwem pedofilii duchownych.
  2. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można go też znaleźć na stronie internetowej parafii.
 18. Kolęda. Wizytę duszpasterską i wspólną modlitwę w waszych domach rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Odwiedziny będą przebiegały w sposób jak robiliśmy to jeszcze przed pandemią. W przyszłą niedzielę ogłosimy I część planu kolędowego. Aby wszystko przebiegało w miarę sprawnie prosimy wszystkich NOWYCH parafian, a także tych, którzy chcieliby przyjąć księdza po DŁUŻSZEJ PRZERWIE, aby zgłosili w zakrystii lub kancelarii chęć przyjęcia kapłana w swoim domu. Parafian, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w podanym terminie, po uprzednim zgłoszeniu, odwiedzimy w terminie dodatkowym – na końcu czasu kolędowania.
 19. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i przekazywane na konto parafii.
 20. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Regina Tesmar, l. 71 z ul. Makuszyńskiego 5; ② † śp. Adam Romanek, l. 67 z ul. Porazińskiej 2; ③ † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 21. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.