Ogłoszenia parafialne 04.12.2022 (02. niedziela Adwentu)

 1. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach byłego Związku radzieckiego – Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dzisiaj zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
 2. W tym roku tak jak w roku ubiegłym opłatek wigilijny oraz pobłogosławione wigilijne świece Caritasu można nabyć w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy, aby ewentualnie poszczególni parafianie zaopatrzyli w poświęcony opłatek wigilijny lub świecę, tych parafian w klatce lub w bloku, którzy nie mogą wyjść z domu. Małe świece 10 zł. Duże 20 zł.
 3. W Adwencie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast na Roraty sprawowane tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu adwentowego i do wyruszenia wraz z dorosłymi na tą Mszę św. Prosimy też, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, będziemy losować figurkę Matki Bożej. A we wtorek – przypominamy dzieciom – św. Mikołaj. Po każdych Roratach w salce kard. Wyszyńskiego dla dzieci ciepłe kakao.
 4. O 17:00 w sobotę Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi i o godz. 17:45 Nieszpory z III Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem Lucenarium – zapalenie trzeciej świecy adwentowej. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Mikołaja, biskupa; środa – św. Ambrożego, biskupa; czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W czwartek z racji uroczystości dodatkowa Msza św. o godz. 11.00, a po niej ogłoszona w całym Kościele Godzina Łaski podczas Adoracji NS w ciszy. Wtedy tez możliwość spowiedzi św.
 7. Jutro w kaplicy o 19:15 po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w maju przyszłego roku.
 8. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św.
 9. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. za zmarłych.
 10. W maju 2023 roku planujemy pielgrzymkę do Medjugorie. W kinach akurat pojawił się film „MEDJUGORIE”. Opowiada on historię objawień Matki Bożej i losy ludzi z tym związanych. Organizujemy grupowe wyjście do kina na film. Termin 16 grudnia, piątek, godz. 13.15. Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe. Bilet grupowy: 13 złotych. Zapisy i opłata w zakrystii.
 11. Włączyliśmy ogrzewanie. Dlatego jak sugerują specjaliści od termiki grzewczej, póki nie mamy wybudowanych przedsionków przy wejściach do kościoła, w dzień powszedni prosimy wchodzić drzwiami od strony plebani. Prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.
 12. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz na dary miłości bliźniego, czyli – można ofiarować na święta żywność, słodycze i środki sanitarne dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, aby taka żywność i środki czystości miały dłuższy okres przydatności – najlepiej kilka miesięcy. Prosimy także o informacje o takich osobach które są w potrzebie., będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani są w tą pomoc charytatywną.
 13. Można jeszcze zgłaszać Wypominki Roczne za zmarłych na czerwonych kartkach.
 14. 12.12.2022r. odbędzie kolejny dyżur wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, prowadzony przez parafian z diakonii pomocy. Dyżur odbędzie się w godzinach 18:00-19:30, w salce św. Stefana na plebanii obok biura parafialnego. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy na dyżurze prosimy o zapisanie się na listę dostępną w zakrystii.
 15. Czasopisma:
  1. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł).
  2. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła który można też znaleźć na stronie internetowej parafii.
 16. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. Wanda Błasiak l. 75, z ul. Buraczanej, wieloletnia zelatorka Żywego Różańca, mama księdza Grzegorza z Pucka; ② † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.