Ogłoszenia parafialne 20.11.2022 (uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 34. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Istnieje możliwość, aby wierni mogli uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić zwykłe warunki tzn. ① przystąpić do sakramentu pokuty, ② przyjąć Komunię św., ③ pomodlić się wg intencji Ojca św. ④ wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu, ⑤ publicznie odmówić „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”: O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu…
 2. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryka IV roku, który będzie zbierał ofiary na utrzymanie naszego Seminarium.
 3. Dzisiaj III w niedzielę m-ca zbiórka do puszek na zapłacenie inwestycji w naszej świątyni.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną Adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
 5. W środę o 17:45 Nowenna do MBNP i różaniec z wypominkami.
 6. W czwartek o 19:00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W sobotę o godz. 18:00 Nieszporami z I Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem lucernarium (zapalenie pierwszej świecy adwentowej) rozpoczniemy czas Adwentu. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja z możliwością spowiedzi tego dnia od 17:30 do 17:55.
 8. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o 18:00.
 9. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św. do 21:00.
 10. Ostatni różaniec za zmarłych w piątek poprzedzony Koronką do Bożego Miłosierdzia o 17:45. Dzisiaj różaniec z wypominkami za zmarłych o 17:15. Codziennie odczytujemy kolejną część imion i nazwisk zmarłych.
 11. Można jeszcze zgłaszać Wypominki Roczne za zmarłych na czerwonych kartkach.
 12. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj, 3 rocz. ślubu czyli Jubileusz Skórzany obchodzą Państwo Maria i Aleksander Szulc; za tydzień, Złoty Jubileusz tj. 50 rocz. ślubu będą obchodzili Państwo Bogumiła i Eugeniusz Stiller. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości
 13. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – Ofiarowanie NMP – Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; wtorek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; czwartek – św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; piątek – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę, patronkę kolejarzy
 14. We wtorek pod datą 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego składamy więc Panu organiście Mateuszowi i jego rodzinie. Pozdrawiamy też naszego emerytowanego organistę Pana Wiktora zapewniając o modlitwie i pamięci. I dziękujemy wszystkim w naszej parafii którzy troszczą się o śpiew kościelny.
 15. Mniszki, Siostry Brtlejemitki z Monasteru w Grabowcu k/Szemuda zapraszają na coroczny dzień sprzedaży wypieków świątecznych i syropów który odbędzie się w sobotę 26 listopada od 9:30 do 17:00. Przez cały dzień w kaplicy Monasteru będzie Adoracja NS. Można tez będzie obejrzeć krótki film o życiu mniszek.
 16. Informujemy, że do końca roku zostało jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych: 30 grudnia o 8:00 i 31 grudnia w Sylwestra o 7:00, 8:00 i 15:00. Można też składać za dowolną ofiarę intencje na Msze św. zbiorowe: ① za zmarłych w każdy piątek o 18:00 oraz ② w innych intencjach przez wstaw. św. Jana Pawła II w każdą III sobotę m-ca o 10:00 (tj. 17 grudnia).
 17. Można zamawiać intencje na przyszły rok 2023.
 18. Czasopisma:
 19. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w nim o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próby namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego wg wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”.
 20. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła który można też znaleźć tutaj na stronie internetowej parafii.
 21. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i przekazywane na konto parafii.
 22. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. o. Zygmunt Kurowski SJ (jezuita) l. 90, w zakonie 52, w kapłaństwie 66; posługujący w parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni; pomódlmy się też za ② śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna oraz za ③ śp. naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 23. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.