Ogłoszenia parafialne 13.11.2022 (33. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich, a także niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym zbieramy dzisiaj ofiary do puszek.
 2. Przez miesiąc listopad codziennie o godz. 17.45, a w niedziele o 17.15 odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.
 3. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację po Mszy św. wieczornej.
 4. Jutro w poniedziałek w godzinach 17-18, w salce na plebanii uruchamiamy w naszej parafii dyżur pomocy w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Jeżeli ktoś potrzebuje rozmowy lub pomocy w jakiejś sprawie – rodzinnej, prawnej, w relacjach personalnych – spróbujemy razem poszukać odpowiedniego rozwiązania.
 5. We wtorek o 18:30 w salce bł. Stefana na plebani spotkanie dla kobiet. Poprowadzi je s. Katarzyna z Ruchu Szensztackiego. Zapraszamy.
 6. W środę o 17:45 Nowenna do MBNP następnie różaniec z wypominkami.
 7. W piątek przypada 6 rocznica śmierci śp. ks. kan. Stanisława Karwowskiego który w latach 2007-2016 jako rezydent posługiwał w naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18:30.
 8. W czwartek Adoracja NS od godz. 15:00. To III czwartek m-ca, więc modlimy się za księży i siostry pracujące przy naszym kościele oraz za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii.
 9. W piątek o 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie różaniec z wypominkami.
 10. Piątkowy post, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych, prosimy aby ofiarować Bogu z prośbą o pokój na Ukrainie.
 11. W sobotę 19 listopada o godz. 10.00 Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na koniec będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Można jeszcze na tą Mszę św. zamawiać swoje intencje.
 12. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o 18:00.
 13. Za tydzień w III niedzielę m-ca zbiórka do puszek na inwestycje w naszej świątyni.
 14. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną Adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
 15. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to także święto patronalne naszej parafialnej Akcji Katolickiej i Seminarium Duchownego w Oliwie.
 16. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. To szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne osoby, które poprzedziły nas w drodze do nieba. To też wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 17. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: za tydzień, 3 rocz. ślubu czyli Jubileusz Skórzany będą obchodzili Państwo Maria i Olek Szulc. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 18. W tygodniu wspominamy: środa – Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 19. Informujemy, że do końca roku zostało jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych: 28 listopada o 6:30 na Roratach, 27 grudnia o 8:00, 30 grudnia o 8:00 i 31 grudnia o 7:00, 8:00 i 15:00. Można też składać za dowolną ofiarę intencje na Msze św. zbiorowe: ① za zmarłych w każdy piątek o 18:00 oraz ② w innych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w III sobotę m-ca o 10:00. Można zamawiać już Msze św. na przyszły rok 2023.
 20. Czasopisma:
  1. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w nim ostatnia już płyta z Biblią audio – Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. Zachęcamy do artykułów o tym gdzie był ścięty św. Paweł, a gdzie jest pochowany św. Piotr oraz o tym, że związek Kościoła w Polsce z narodem jest jednością z duchem naszego narodu.
  2. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, za dowolną ofiarę na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 21. W tym tygodniu odeszła do Pana: ① † śp. Alfreda Szymańska l. 97 ostatnio zamieszkała na Przymorzu w Gdańsku, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o 11:00 – pomódlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; za † naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 22. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!