Ogłoszenia parafialne 30.10.2022 (31. niedziela zwykła)

 1. Dzisiaj rozpoczął się czas zimowy. Przestawiliśmy zegarek o godzinę do tyłu z godz. 3:00 na godz. 2:00.
 2. Prosimy, aby wszystkie sprawy w Kancelarii Parafialnej załatwiać juro w poniedziałek lub w piątek. W środę 2 listopada Kancelaria będzie nie czynna. W tym czasie w kościele będzie Msza św.
 3. We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według zwykłego porządku niedzielnego z wyłączeniem Mszy św. o godz. 14.00. Na cmentarzu przy ul. Spokojnej o godz. 14.00 odbędzie się procesja, a po niej Msza św.
 4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i 18:30 oraz o godz. 20:00 za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Świętą Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona będzie w gablocie przed kościołem oraz w internecie. A po Mszy św. jak dawniej bywało poprowadzimy w kościele procesję żałobną.
 5. Od środy, przez cały listopad o godz. 17.45 odmawiać będziemy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.
 6. Piątek 4 listopada to dzień imienin św. Jana Pawła II. O godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za Jego życie, kapłaństwo i pontyfikat. Na tą Mszę św. przyjmujemy jeszcze intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.
 8. Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św.
 9. Chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 11:15 w sali JP2 (przy zakrystii).
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Czwartek Miesiąca w naszym kościele na prośbę Wspólnoty Adoracyjnej całodobowa pierwszo czwartkowa Adoracja i Msza święta w intencji ks. arcybiskupa i naszych księży biskupów oraz kapłanów i sióstr posługujących w naszej wspólnocie. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30 po Mszy św. porannej, a zakończy w piątek rano.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 17:00. Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Od 18:00 w piątek spowiedź dla dorosłych.
  3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej na plebani.
 11. Pamiętajmy o wypominkach – to szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne imiona naszych zmarłych. To wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 12. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych tj. od 1 do 8 listopada wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny. Można go uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się: ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga – oraz wypełni inne zwykłe warunki tzn.: ③ należy przystąpić do sakramentu pokuty, ④ przyjąć Komunię św., ⑤ pomodlić się wg intencji Ojca św. ⑥ i wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu. Osoby, które nie mogą udać się na żaden cmentarz, aby uzyskać odpust mogą nawiedzić grób śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego, Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.
 13. W tygodniu wspominamy: środa – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny; piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa
 14. Czasopisma: rzy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł), a w nim „gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”
  Kwartalnik „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego” wydany z okazji pięciolecia istnienia czasopisma. Opisuje on historię Jezusa od narodzin do wniebowstąpienia. Koszt 15 zł. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 15. Informujemy, że pierwsza wolna intencja mszalna jest 24 listopada o 7:00. Można też składać za dowolną ofiarę intencje na Msze św. zbiorowe: ① za zmarłych w piątki o 18:00 oraz ② w innych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w III sobotę m-ca o 10:00.
  Na wszystkie te Msze św. można jeszcze zamawiać intencje składając dowolną ofiarę.
 16. Bardzo prosimy, aby wchodząc do kościoła koniecznie wyłączyć lub chociaż wyciszyć swój telefon.
 17. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.