Ogłoszenia parafialne 09.10.2022 (28. niedziela zwykła)

 1. Przez cały październik wspólnie razem w kościele odmawiamy różaniec codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą świętą tj. o 18:00, a w niedzielę o 17:30. We wtorki z uwagi na Adoracje NS po wieczornej Mszy św. A w środę o 17:45 nabożeństwo do MBNP a następnie różaniec.
 2. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o godz. 17:00.
 3. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali Jana Pawła II spotkanie z ks. proboszczem osób wyjeżdżających w październiku na Pielgrzymkę do Lourdes i Barcelony.
 4. W czwartek ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Tego dnia różaniec odmówimy w czasie procesji z fatimską figurką MB wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 5. Wszystkim wiernym przypominamy o piątkowym poście, czyli powstrzymania się od potraw mięsnych. Prosimy, aby to umartwienie ofiarować w intencji uproszenia pokoju na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
 6. Piątek to Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkoły, którym składamy już teraz życzenia wszelkiej pomyślności, ludzkiej życzliwości, zdrowia, wdzięczności dzieci i rodziców oraz zażegnania wszelkich trudnych sytuacji.
 7. W tym tygodniu też III sobota m-ca. O godz. 10:00 Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla chorych, cierpiących i samotnych a także dla tych którzy się nimi opiekują. Można też wtedy otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Na tą Mszę św. przyjmujemy jeszcze intencje.
 8. W sobotę, 15 października, przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy w naszych modlitwach o rodzicach, których spotkała tragedia utraty dziecka.
 9. Za tydzień w niedzielę 16 października. Tego dnia przypada 44 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Suma Parafialna będzie Mszą św. dziękczynną za Jego życie, kapłaństwo i posługiwanie Kościołowi naszego Pana. Zachęcamy, aby przez cały tydzień przychodzić do kaplicy MB Fatimskiej i tam dziękować Bogu przy relikwiach św. Jana Pawła II za tego wielkiego Polaka i kapłana.
 10. Tego dnia w Dzień Papieski św. Jana Pawła II w całym kraju młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 11. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 19:00 o. Jacek zaprasza na spotkanie formacyjne według duchowości św. Ludwika de Montforta. W planie modlitwa zawierzenia Jezusowi przez Maryję oraz konferencja na temat „duchowości zawierzenia”.
 12. Jako parafia Niepokalanego Serca Maryi chcemy poświęcić każdy 8 dzień miesiąca modlitwie w intencji obrony życia poczętego. Adoracje i wspólne modlitwy, które będą odbywać się tego dnia ofiarujemy szczególnie w tej intencji. Zapraszamy też do osobistego wsparcia tej intencji w indywidualnej modlitwie.
 13. Poszukujemy osób do czytania Słowa Bożego podczas Mszy świętych. Spotkanie informacyjne w poniedziałek – 10 października po wieczornej Mszy św. w salce na plebani.
 14. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: dzisiaj Złoty Jubileusz, czyli 50 rocz. ślubu obchodzą Państwo Kazimiera i Jan Hulek; dzisiaj Kryształowy Jubileusz, czyli 15 rocz. małżeństwa obchodzą P. Izabela i Marek; w sobotę 34 rocz. ślubu obchodzą P. Helena i Zenon; w niedzielę za tydzień Szmaragdowy Jubileusz, czyli 55 rocz. ślubu Państwo Aniela i Henryk Filipkowscy. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 15. W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Jana XXIII, papieża; czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego; oraz Dzień Fatimski z procesją różańcową po wieczornej Mszy św.; piątek – św. Katarzyny Alacoque, dziewicy; sobota – św. Teresy od Jezusa, karmelitanki i doktora Kościoła.
 16. Czasopisma:
  1. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny” (8 zł). A w nim o akcji, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do wypisania się z lekcji religii.
  2. Kwartalnik „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego” wydany z okazji pięciolecia istnienia czasopisma. Opisuje on historię Jezusa od narodzin do wniebowstąpienia. Koszt 15 zł.
  3. Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  4. Ze stolika obok Biuletynu parafialnego można też wziąć bezpłatna broszurę „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Ukazuje ona jak wielkim darem od Boga jest ludzka cielesność i seksualność a z drugiej strony wskazuje zagrożenia wynikające z narzucania niechrześcijańskiego spojrzenia na tę sferę życia człowieka i pomaga rodzicom mądrze towarzyszyć dziecku w odkrywaniu i rozwijaniu tego daru.
 17. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się w pomoc przy porządkowaniu i zagospodarowywaniu salki katechetycznej i pomieszczeń na plebani gdzie ciągle jeszcze trwa remont. Bóg zapłać.
 18. Informujemy, że pierwsza wolna intencja mszalna jest 4 listopada o 7:00.
 19. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.
 20. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok . Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci.
 21. Z przykrością informujemy, ze po raz kolejny dokonano w ostatnich dniach włamania do skarbonki „światło pamięci” przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Złodziej zniszczył skarbonkę, wyłamał drzwiczki i ukradł złożone tam ofiary.
 22. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Józef Żero, l. 83, z ul. Tuwima 4; † śp. o. Wiktor Zaniewski SP (pijar), l. 48, w Zakonie 30 w kapłaństwie 22, posługujący w klasztorze i parafii oo. Pijarów w Bolszewie; † śp. zabici i pomordowani w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 23. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!