Ogłoszenia parafialne 25.09.2022 (26. niedziela zwykła)

 1. Obchodzimy dzisiaj 108 Światowy Dzień modlitwy w intencji Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o Polakach na emigracji, otaczajmy modlitwą tych, którzy powrócili do Ojczyzny za wschodniej granicy. Szczególnie modlimy się za wszystkich którzy przeżywają obecnie dramat wojny na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie.
 2. Informujemy, że dzisiejszej niedzieli po raz ostatni w tym roku odprawiamy Mszę św. o godz. 20.00. Od następnej niedzieli powraca Msza św. o godz. 14.00.
 3. Jeszcze do dzisiaj prosimy, aby rodzice w zakrystii po Mszy św. zapisywali dzieci klas III na katechezę przygotowującą do przyjęcia I Komunii św. 7 maja 2023 roku. Po tym terminie rozpoczynamy katechezę i zapisów już nie będzie.
 4. Ks. Piotr dzisiaj kończy zapisy młodzieży, która chce przygotować się na przyjęcie w przyszłym roku sakramentu Bierzmowania.
 5. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali Jana Pawła II spotkanie osób wyjeżdżających w październiku na Pielgrzymkę do Lourdes.
 6. W sobotę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie na różaniec o 18:00 a w niedzielę o 17:30.
 7. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i piątki o 17:00.
 8. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca: na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i zniewagi ludzi. Po różańcu odnowimy zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca, która po różańcu będzie jeszcze miała spotkanie w salce parafialnej. W sobotę wyjątkowo różaniec tylko rano, a wieczorem Adoracja NS.
 9. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie osób, które chcą zaangażować się w pomoc przy różnych wydarzeniach. Udało się zebrać zespół kilkudziesięciu osób do pomocy przy porządkowaniu salki po remoncie oraz do takich wydarzeń jak przygotowanie kartek i ozdób świątecznych, organizowanie kiermaszu świątecznego i dekorowanie kościoła na święta itp. Dziękujemy za liczny udział, nowe pomysły i obecność. Dla każdego znajdzie się coś na jego miarę. Zapraszamy aby dołączyć. Pytania, pomysły lub chęć dołączenia możliwa jest przez maila na adres: diakonia.nsm@gmail.com albo przez ks. Jacka.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie.
 11. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. męczenników Kosmy i Damiana; wtorek – św. Wincentego à Paulo; środa – św. Wacława, męczennika; czwartek – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki i doktora Kościoła.
 12. Przy stoliku obok zegara do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł dotyczący aktualnego problemu: jak przygotować młodzież do bierzmowania. Polecamy także nasz Parafialny Biuletyn „Echo Serca”, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Janina Bober l. 89, z ul. Porazińskiej 12; † śp. pomordowani i zabici w Ukrainie i w krajach gdzie jest wojna. Pomódlmy się też w intencji wszystkich bliskich naszemu sercu oraz za zmarłych z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim którzy się modlą w naszym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia!