Ogłoszenia parafialne 04.09.2022 (23. niedziela zwykła)

 1. Od jutra biuro parafialne będzie czynne również w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
 2. Jutro w poniedziałek o 19:15 po Mszy św. wieczornej spotkanie w salce św. Jana Pawła osób udających się od 12-19 października 2022 r. z pielgrzymką do Lourdes oraz do katedry Sagrada Famila w Barcelonie.
 3. W środę przypada 11 rocz. śmierci śp. ks. kan. Tadeusza Gawrońskiego – budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 18:30.
 4. Proponujemy włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni, które mają na celu zebranie chętnych do drobnych posług wobec wspólnoty parafialnej. Informacje na ulotce i w gablocie.
 5. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. W tygodniu wspominamy: czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 7. W niedzielę 11 września na Mszy św. dziecięcej o 10:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci które rozpoczynają po raz pierwszy szkołę i dla tych którzy mają jeszcze nie poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 8. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: Jubileusz Papierowy czyli 1 rocz. ślubu Państwo Roksana i Jakub Sendeccy; 33 rocznica małżeństwa Teresa i Bogdan; Jubileusz Rubinowy – 40 rocz. małżeństwa Aleksandra i Bolesław Cichoń. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 9. Za tydzień Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi. Termin 10 września. Zostały jeszcze cztery wolne miejsca. Informacje w gablocie, na stronie, a zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 10. Od dnia dzisiejszego prosimy, aby rodzice w zakrystii po Mszy św. zapisywali u s. Augustyny dzieci klas III na katechezę przygotowującą do przyjęcia uroczystej I Komunii św. w dniu 7 maja 2023 roku.
 11. Uczniów klas I szkół średnich pragnących przystąpić do sakramentu Bierzmowania prosimy o zapisywanie się na katechezę u ks. Piotra, w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara a w nim o dzisiejszej beatyfikacji papieża Jana Pawła I oraz o problemach szkolnej katechezy.
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. ks. kan. Zygmunt Karczewski l. 86, w kapłaństwie 63, budowniczy kościoła i pierwszy proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie. Pomódlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna; oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia