Ogłoszenia parafialne 28.08.2022 (22. niedziela zwykła)

 1. W najbliższą sobotę 3 września wyruszy Piesza Pielgrzymka z Gdyni do Swarzewa do Królowej Polskiego Morza. Jak każdego roku Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele Ducha Świętego na Obłużu. Przybycie do Swarzewa ok. godz. 16.30. Bilet powrotny na autobus można nabyć w czasie pielgrzymki lub w zakrystii u ks. Piotra lub s. Felicji. Koszt biletu 25 zł.
 2. Kończą się wakacje i w związku z tym do grafiku Mszy św. od jutra w dzień powszedni powraca Msza św. o godz. 8:00 rano.
 3. Proponujemy włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni, które mają na celu zebranie chętnych do drobnych posług wobec wspólnoty parafialnej. Informacje na ulotce i w gablocie.
 4. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. Do końca sierpnia biuro parafialne w poniedziałki NIECZYNNE.
 6. W czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Otaczamy modlitwą wszystkich uczniów oraz ich nauczycieli i wychowawców. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego z prośbą o Boże błogosławieństwo w I Piątek m-ca 2 września o 17:00.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  1. W Pierwszy Czwartek Miesiąca w naszym kościele na prośbę Wspólnoty Adoracyjnej całodobowa pierwszo czwartkowa Adoracja i Msza święta w intencji naszych księży biskupów oraz kapłanów i sióstr posługujących w naszej wspólnocie. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. Adoracja rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30, a zakończy poranną Mszą św. w piątek o 7:00.
  2. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. o 7:00 i 8:00 oraz po południu od 16:30. Po spowiedzi o 17:00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Na tą Mszę św. zapraszamy w szczególny sposób wszystkich ministrantów i lektorów.
   Wszystkie dzieci i dorosłych, zgodnie z objawieniami Pana Jezusa, zachęcamy do praktykowania 9-ciu Pierwszych Piątków m-ca. Dzieci które już to czynią prosimy, aby przyszły do spowiedzi ze swoimi książeczkami do zbierania podpisów, a dzieci które jeszcze ich nie mają, aby osobiście odebrały je dzisiaj w zakrystii lub w piątek przy spowiedzi św.
   Od godz. 18:00 spowiedź dla dorosłych.
  3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca na godzinę 8:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca oraz różaniec wynagradzający za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Odnowimy też zawierzenie naszej parafii NSM. Jest to także spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; środa – 42 rocz. powstania „Solidarności” oraz zakończenia strajku w Gdańsku i podpisania Umów Sierpniowych; czwartek – 83 Rocznica wybuchu II wojny światowej, modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny i o pokój na świecie; sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 9. Rocznice i Jubileusze Małżeńskie: 23 rocznicę małżeństwa obchodzą Justyna i Maciej; rubinowy Jubileusz 40-lecia Aleksandra i Bolesław Cichoń; złoty Jubileusz 50-lecia Ewa i Jan Milewicz. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 10. W niedzielę 11 września na Mszy św. dziecięcej o 10:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci które rozpoczynają po raz pierwszy szkołę i dla tych którzy mają jeszcze nie poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 11. W dniach 2-4 września w Gorzędzieju w klasztorze karmelitów odbędą się Rekolekcje „Winnica Racheli”, dla kobiet po aborcji. Zapisy przez stronę na profilu na Facebooku Winnica Racheli Trójmiasto albo bezpośrednio przez o. Jacka, który będzie je prowadził.
 12. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi. Termin 10 września. Zostało jeszcze sześć wolnych miejsc. Informacje w gablocie tutaj, a zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku obok zegara.
 15. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!