Ogłoszenia parafialne 21.08.2022 (21. niedziela zwykła)

 1. Nasza gdańska diecezja ma od wczoraj nowego biskupa pomocniczego ks. Piotra Przyborka. Bogu niech będą dzięki.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona na katolickie uczelnie w Polsce.
 3. Trwa nadal miesiąc sierpień. Zachęcamy do podjęcia choćby czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 4. Dzisiaj III niedziela miesiąca, zatem o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne według duchowości św. Ludwika de Montforta. Proponujemy także włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni Serca Maryi oraz diakonii Serca Jezusa, informacje na ulotce i w gablocie.
 5. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 7. W tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; środa – święto, św. Bartłomieja Apostoła; piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, dodatkowa Msza św. o godz. 10:00; sobota – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna.
 8. Rocznice i jubileusze Małżeńskie: wczoraj – jubileusz 55-lecia małżeństwa Heleny i Czesława; dzisiaj – jubileusz porcelanowy Moniki i Radosława Hnatyk – 20 rocz. ślubu; w następną niedzielę – jubileusz 23 rocz. małżeństwa Justyny i Macieja. Jubilatom życzymy bł. Bożego i opieki Maryi Królowej Rodzin i Pani Pięknej Miłości.
 9. O. Jacek serdecznie dziękuje za modlitwę i ofiarowaną w jego intencji w środę Mszę św.
 10. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi. Termin 10 września. Informacje w gablocie, tutaj, a zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.
 11. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii, zwłaszcza za zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 12. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku z zegarem, a w nim warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami do Chorwacji.
 13. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!