Ogłoszenia parafialne 31.07.2022 (18. niedziela zwykła)

 1. W poniedziałek było wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Święcenie pojazdów jeszcze dzisiaj po Sumie parafialnej, a na pozostałych Mszach św. na życzenie. Zebrane w czasie święcenia ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. Mamy wakacyjny porządek sprawowania nabożeństw: w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedziele Msza św. z godz. 14:00 jest przesunięta na godz. 20:00.
 3. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.
 4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Z inicjatywy wiernych w naszej parafii całodobowa adoracja NS w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii.
 5. I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.
 6. I Sobota miesiąca. Na godz. 8:00 zapraszamy osoby praktykujące soboty wynagradzające Bogu za zniewagi wobec Niepokalanego Poczęcia. Szczególnie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca: Msza św., różaniec i spotkanie w salce.
 7. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem poświęconym trzeźwości osobistej i narodowej. Zachęcamy do podjęcia czasowej wstrzemięźliwości w intencji osób uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu.
 8. Mamy jeszcze trochę wolnych intencji mszalnych w drugiej połowie sierpnia łącznie z niedzielami. Zachęcamy do tej formy modlitwy za żywych i za zmarłych.
 9. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 10. W tygodniu wspominamy:  poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; sobota – święto Przemienienia Pańskiego.
 11. W czasie trwania Pielgrzymki w naszym kościele tworzymy tzw. „Złotą Grupę” która ma za zadanie wspierać Pielgrzymów. Zapraszamy na wieczorne Apele Jasnogórskie, które rozpoczynamy o godz. 20:45.
 12. 10 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi szlakami Warmii: Orneta, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo. Koszt wyjazdu 250 zł. Informacje i zapisy w zakrystii, w gablocie, lub bezpośrednio u o. Jacka – informacje także tutaj.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 14. Gość Niedzielny do nabycia przy stoliku z zegarem (8 zł), a w nim rozmowa o tym jak chronić młodzież przed uzależnieniami zarówno chemicznymi jak i duchowymi oraz „Galilea” czasopismo dla czytelnika głodnego Bożego Słowa (12 zł).
 15. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim, którzy się modlą w tym kościele, życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!