Ogłoszenia parafialne 17.07.2022 (16. niedziela zwykła)

 1. W czasie wakacji Msze św. i nabożeństwa sprawujemy wg porządku letniego. W dzień powszedni nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00. Jest natomiast dodatkowa o godz. 20:00.
 2. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.
 3. Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.
 4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na inwestycje w kościele.
 5. Dzisiaj o 19:00 zapraszamy do dalszej stałej formacji w duchowości św. Ludwika de Montforta. Proponujemy także włączenie się do powstających w naszej parafii diakoni Serca Maryi oraz diakonii Serca Jezusa, informacje na ulotce i w gablocie.
 6. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie w salce na plebani osób wyjeżdżających 10 października na pielgrzymkę do Lourdes.
 7. W tygodniu o 17:00 różaniec w intencji pokoju i adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 8. 21 lipca III czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania z naszej parafii, za księży, siostry zakonne i brata zakonnego, którzy stąd wyszli do służy Panu oraz za kapłanów i siostry zakonne którzy tutaj pracują. Adoracje rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 17:00 wspólnota Żywego Różańca poprowadzi modlitwę różańcową w intencji uproszenia pokoju w Ukrainie i Ziemi Świętej.
 9. Przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 37 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 10. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia. Najlepiej niegazowaną w małych butelkach. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję.
 11. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.
 12. 26 lipca o 10:00 pielgrzymi przyjdą do naszego kościoła i będzie tutaj do 10:40 postój. Można wtedy ugościć pielgrzymów ciastem, kawą i herbatą. W sprawie ciasta prosimy o kontakt z s. Augustyną.
 13. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.
 14. 10 września organizujemy jednodniową pielgrzymkę dziękczynną za Niepokalane Serce Maryi szlakami Warmii: Orneta, Krosno, Dobre Miasto, Głotowo. Koszt wyjazdu 250 zł. Informacje i zapisy w zakrystii, w gablocie, na stronie internetowej lub bezpośrednio u o. Jacka.
 15. W tygodniu wspominamy: piątek – Święto, św. Marii Magdaleny; sobota – Święto, św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 16. W czasie piątkowych Mszy św. dedykowanych zmarłym zbieramy ofiary na zakup i montaż nowych wyświetlaczy ledowych z tekstami pieśni i modlitw.
 17. Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii (8 zł), a w nim skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.
 18. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Sławomir Natorski, l.70, z ul. Staffa 15; † śp. Marian Mikulski, l.82, z ul. Staffa 13. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych i pomordowanych na wojnie w Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 19. Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!