Ogłoszenia parafialne 19.06.2022 (12. niedziela zwykła)

 1. Za tydzień  w niedzielę nasz Odpust Parafialny, święto Niepokalanego Serca Maryi, główna Msza św. – Suma parafialna o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi ks. Rafał Starkowicz – nasz dawny wikariusz. W czasie tej Mszy św. wszystkie osoby, które zakończą odprawianie swoich 33 dniowych rekolekcji wg Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, uroczyście ofiarują się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję. Osoby odnawiające swój Akt Oddania prosimy o przyjście z Traktatem św. Ludwika i osobiście ręcznie napisanym skróconym Aktem oddania, który uroczyście w procesji złożymy na ołtarzu. Dzisiaj jeszcze po wieczornej Mszy św. w ramach trwających rekolekcji ostatnie spotkanie formacyjne i informacje organizacyjne.
 2. Trwa Nowenna przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi. Dzisiaj odmówimy ją po Mszy św. wieczornej a w dzień powszedni codziennie do niedzieli o 18:00.
 3. W sobotę 25 czerwca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków parafialnej Grupy Adoracyjnej oraz Apostolatu Dusz Czyśćcowych. Spotkanie w salce kard. Wyszyńskiego na plebanii.
 4. Każdego dnia o 17:00 różaniec w intencji pokoju i Adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Jezusowego w czasie którego modlimy się o ustanie wojny na Ukrainie, przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. wraz z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. Zachęcamy dzieci do przygotowania jak najpiękniejszej kolorowanki z Niepokalanym Sercem Maryi. Rysunek do pomalowania można otrzymać w zakrystii. Rozwiązanie konkursu i wręczenie upominków w dniu odpustu 26 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30.
 7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 100 rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
 8. W piątek też wielka Procesja ulicami Gdyni której będzie przewodniczył Kardynał Fernando Filoni – Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Msza św. w kościele NSPJ w Gdyni o godz. 18:00. Po niej procesja na wzgórze św. Stanisława Kostki do kościoła oo. Jezuitów.
 9. Z racji piątkowej uroczystości NSPJ tego dnia nie ma obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 10. W imieniu naszym i duszpasterzy z parafii św. Jadwigi bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością, modlitwą i pracą uświetnili uroczystość Bożego Ciała. Niech ten dzień umocni wiarę każdego z nas. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób które niosły sztandary, chorągwie i baldachim oraz tak pięknie przygotowały nasze ołtarze. Bóg zapłać wszystkim, którzy przystroili swoje okna i balkony składając tym samym swoje świadectwo wiary.
 11. W tygodniu wspominamy: czwartek – Dzień Ojca; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalane Serce Maryi.
 12. Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i przekazywane na konto parafii, oraz za kwiaty przynoszone w czerwcu do figury  Serca Jezusowego. Niech będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności.
 13. Gość Niedzielny i Galilea do nabycia na stoliku przy zegarze. Pod chórem Gazetka Parafialna.
 14. W tym tygodniu odeszła do Pana † śp. Irena Sobczak l. 90, z ul. Iwaszkiewicza 7. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu wojny na Ukrainie – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.