Ogłoszenia parafialne 12.06.2022 (uroczystość Najświętszej Trójcy)

 1. W całym Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 13:00 suma odpustowa w sąsiedniej parafii Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie.
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. swoim świadectwem dzielą się przedstawiciele grupy Marana Tha, która przy naszej parafii formuje się w oparciu o Pismo Święte.
 3. Z woli Ojca Świętego Franciszka obraz Matki Boskiej Pocieszenia z Bazyliki Morskiej w Gdyni zostanie dziś przyozdobiony koronami papieskimi na Mszy św. o godz. 13:00. Koronacji dokona abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.
 4. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 adoracja z okazją do spowiedzi św. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. Kontynuujemy 33 dniowe rekolekcje, oddania się Bogu przez Niepokalaną. Spotkania rekolekcyjne jeszcze dzisiaj i w następną niedzielę, o godz. 19.00. Zakończenie Aktem ofiarowania się Bogu przez Maryję 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00.
 6. Zachęcamy dzieci do przygotowania jak najpiękniejszej kolorowanki z Niepokalanym Sercem Maryi. Rysunek do pomalowania można otrzymać w zakrystii. Rozwiązanie konkursu i wręczenie upominków w dniu odpustu 26 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30.
 7. W poniedziałek 13 czerwca Msza św. fatimska i procesja różańcowa.
 8. W środę 15 czerwca wszystkie nabożeństwa i Msze św. będą sprawowane w kaplicy.
 9. W piątek 17 czerwca rozpoczniemy nowennę przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi. Nowenna będzie odprawiana zawsze po Mszy św. wieczornej i zajmie około 15 minut.
 10. W uroczystość Bożego Ciała w czwartek uroczysta procesja ulicami naszej dzielnicy z Najświętszym Sakramentem. W procesji przejdziemy z kościoła św. Jadwigi do naszego kościoła. Początek w kościele św. Jadwigi Mszą św. o godz. 10:30. Msza św. na zakończenie Procesji około godz. 12:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. Na terenie naszej parafii dwa ołtarze: przy kapliczce św. Aniołów Stróżów oraz tradycyjnie przy bloku na ul. Makuszyńskiego. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przystrojenie okien i balkonów we wszystkich mieszkaniach gdzie mieszkają katolickie rodziny.
 11. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w procesji przez całą Oktawę. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków przed NS. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek i składanie ich pod chórem lub w zakrystii.
 12. Osoby odpowiedzialne za chorągwie i feretrony prosimy o przygotowanie i udział tych znaków w procesji dla chwały Bożej.
 13. Panów do niesienia baldachimu prosimy o osobisty kontakt z ks. proboszczem.
 14. Przez oktawę Bożego Ciała. codziennie po wieczornej Mszy św. procesja dookoła kościoła w czasie której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 15. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała udzielamy dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 16. W sobotę o godz. 10:00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, dedykowana chorym, z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i okazją do Namaszczenia Chorych.
 17. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na spotkanie podsumowujące Synod o Synodalności w naszej diecezji. Spotkanie dla wszystkich chętnych we wtorek 14 czerwca o godz. 19:00 w auli Jana Pawła II w Gdańsku Oliwie.
 18. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł), a w nim rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. Jest też nowy numer miesięcznika biblijnego „Galilea”.
 19. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto.
 20. Informujemy o najbliższych wydarzeniach w parafii i diecezji:
  1. w niedzielę 26 czerwca w naszym kościele Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi;
  2. 26.VII. – 12.VIII. XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę;
  3. w październiku Pielgrzymka do Lourdes, Barcelony, Montserrat;
 21. W tym tygodniu modlimy się do Pana za † śp. zabitych i zamordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 22. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.