Ogłoszenia parafialne 05.06.2022 (uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pielgrzymowali duchowo i fizycznie oraz pomogli przygotować Pielgrzymkę z Gdyni do Wejherowa.
 2. W całym Kościele powszechnym obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w tradycji I Dzień Zielonych Świąt. Podziękujmy Bogu za przyjęty sakrament bierzmowania i przypomnijmy sobie dary Ducha Świętego, które otrzymaliśmy: dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Rozwijajmy je na chwałę Bożą! Przy spełnieniu zwykłych warunków za pobożne odśpiewanie O Stworzycielu Duchu, przyjdź możemy uzyskać dziś odpust zupełny – hymn będziemy śpiewać na początku każdej Mszy św.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. W tym tygodniu dwa święta. Jutro Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świąt. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 adoracja z okazją do spowiedzi św. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 5. W naszej parafii przeżywamy 33 dniowe rekolekcje, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Spotkania rekolekcyjne w kolejne niedziele aż do 19 czerwca, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00.
 6. 10 czerwca przypada 5 rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, pamiętamy i modlimy się o Dary Ducha Świętego dla naszego ks. Biskupa.
 7. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł) z kolejną płytą z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem Listów św. Pawła..
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii.
 9. Już dziś informujemy o najbliższych wydarzeniach w parafii i diecezji:
  1. w niedzielę 26 czerwca w naszym kościele Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi – na Sumie odpustowej zakończenie 33 dniowych rekolekcji
  2. 26.VII. – 12.VIII. XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
  3. w październiku Pielgrzymka do Lourdes, Barcelony, Montserrat.
 10. W tym tygodniu modlimy się do Pana za † śp. zabitych i zamordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.