Ogłoszenia parafialne 29.05.2022 (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 07. niedziela wielkanocna)

 1. Od jutra ruszają prace kamieniarskie przy kładzeniu posadzki w kościele. W związku z tym Msze św. poranne i nawiedzenie NS w ciągu dnia w kaplicy. Gdzie będzie sprawowane nabożeństwo Majowe i wieczorna Msza św. jeszcze ustalimy. Zobaczymy jakie będą możliwości i zakres prac. Chcielibyśmy z uwagi na majowe być jednak w kościele.
 2. Dzisiaj wracają do naszych parafii Pielgrzymi którzy wczoraj szczęśliwie dotarli do Kalwarii Wejherowskiej na Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Z uwagi na rozkopaną ul. Chwaszczyńską, Pielgrzymka na wysokości galerii Leroy Merlin skręci z ul. Nowowiczlińskiej w lewo na ścieżkę do lasu, następnie ul. Porazińskiej, Makuszyńskiego i Brzechwy, ponownie wejdzie w ul. Chwaszczyńską do kościoła św. Wawrzyńca. Zachęcamy, aby powitać ich i ostatni odcinek drogi przejść razem.
 3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 Adoracja NS z okazją do spowiedzi św. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 4. Od środy 1 czerwca w tych samych godzinach zaczną się nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa.
 5. W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka – całodzienna Adoracja NS i różaniec w intencji naszych dzieci – 8:30 tajemnice radosne; 17:00 – tajemnice chwalebne.
 6. W naszym kościele trwają 33 dniowe rekolekcje, oddania się w niewolę miłości Bogu przez Niepokalaną Maryję. Spotkania rekolekcyjne w kolejne niedziele aż do 19 czerwca, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego Odpustu parafialnego na Sumie o godz. 12:00.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika; we wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę – św. Justyna, męczennika; w piątek – śś. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników; w przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Z inicjatywy wiernych w naszej parafii całodobowa Adoracja NS w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii. Tym razem szczególnie będziemy się modlili w intencji diakonów którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.
 9. I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.
 10. I Sobota miesiąca. Na godz. 8:00 zapraszamy osoby praktykujące soboty wynagradzające Bogu za zniewagi wobec Niepokalanego Poczęcia. Szczególnie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca: Msza św., różaniec a potem spotkanie w salce.
 11. W tym tygodniu kapłani udadzą się również z posługą sakramentalną do chorych i starszych w naszej parafii.
 12. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł) a w nim szczególnie warto przeczytać artykuł co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 13. Już dziś informujemy o najbliższych wydarzeniach w parafii i diecezji:
  1. 4 czerwca – Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich w Wigilię Zesłania Ducha Świętego;
  2. w niedzielę 26 czerwca w naszym kościele Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi – na Sumie odpustowej zakończenie 33 dniowych rekolekcji;
  3. 26.VII. – 12.VIII. XXXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę;
  4. w październiku pielgrzymka do Lourdes, Barcelony, Montserrat.
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: ① † śp. ks. Krzysztof Gidziński, l. 56, w kapłaństwie 30, wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Leźnie; ② † śp. Joanna Wiśniewska, l. 78 z ul. Iwaszkiewicza 5; Pomódlmy się też za † śp. zabitych i pomordowanych w całej Ukrainie i w każdym kraju gdzie jest wojna:, oraz w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.