Ogłoszenia parafialne 08.05.2022 (04. niedziela wielkanocna)

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Dobrego Pasterza, dziękujemy Chrystusowi za każde powołanie i modlimy się o to, aby Pan wzbudzał pragnienie życia wyłącznie dla Boga w sercach młodzieży męskiej i żeńskiej.
 2. Dzisiaj przypada też 39 rocz. święceń kapłańskich naszego księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Pamiętamy w modlitwie.
 3. Dzisiaj w naszym kościele uroczysta I Komunia św. dzieci na Mszy św. o godz. 10.00.
 4. W dzisiejszą niedzielę Nabożeństwo Majowe wyjątkowo o 17:00 z udziałem dzieci, które przyjęły dzisiaj I Komunię Świętą.
 5. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy w ciągu tygodnia na godz. 18:00, a w niedzielę na godz. 17:30. Codziennie też o godz. 17.00 adoracja z okazją do spowiedzi św. i różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00.
 6. Prosimy o podzielenie się swoim pisemnym świadectwem na temat: jak doświadczasz obecności Niepokalanej w swoim życiu oraz za co jesteś Jej wdzięczny. Forma świadectwa jest dowolna. Prace z dopiskiem „Ikona” prosimy składać osobiście lub elektronicznie na adres parafii w miesiącu maju. Osoby pragnące uczestniczyć w losowaniu upominków prosimy o podanie danych kontaktowych.
 7. Organizujemy 3 dniową pielgrzymkę śladami Prymasa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w terminie 9-11 września 2022r. Informacje i zapisy w zakrystii i u o. Jacka.
 8. Za tydzień 15 maja trzecia niedziela miesiąca, będziemy zatem zbierać do puszek ofiary na inwestycje w naszym kościele, zwłaszcza na dalsze prace przy posadzce.
 9. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek – św. Pankracego, męczennika; w piątek 13 maja Dzień Fatimski – 105 rocznica Objawień Fatimskich. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją po Mszy św. Odmówimy wtedy różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej dziękując za św. Jana Pawła II i uratowanie Jego życia przed 41 laty. Prosimy przynieść ze sobą świece; w sobotę – św. Macieja, apostoła.
 10. Przygotowujemy się do przeprowadzenia w naszej parafii 33 dniowych rekolekcji, których celem jest oddanie się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję. Rekolekcje prowadzone będą według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Poprzedzi je wizyta w naszym kościele ojców montfortianów z Częstochowy, którzy całą niedzielę 15 maja będą głosić kazania o Matce Bożej. Spotkania rekolekcyjne od 22 maja przez 5 kolejnych niedziel, zawsze o godz. 19.00. Zakończenie rekolekcji Aktem ofiarowania się Bogu przez oddanie się Maryi nastąpi 26 czerwca w dniu naszego parafialnego odpustu na sumie o godz. 12:00. Informacje i zapisy w zakrystii, w biurze lub bezpośrednio u o. Jacka. W zakrystii do kupienia podręcznik do rekolekcji w cenie 30 zł. Jest to wersja nowa, poszerzona o nowe 100 stron w stosunku do ubiegłorocznego wydania. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy nowe osoby oraz te które będą odnawiały swój Akt Oddania.
 11. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Polecamy nowy nr „Gościa Niedzielnego” (8 zł), a w nim kolejna płyta z Biblią Audio, a w niej cztery Księgi Mądrościowe.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. To dla nas duża pomoc.
 13. W miesiącu maju, poświęconym zwłaszcza Matce Bożej, prosimy jak w roku ubiegłym o przynoszenie kwiatów ciętych i w doniczkach oraz postawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem.
 14. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 15. W tym tygodniu odszedł do Pana:  † śp. Ryszard Białek, l.75, z ul. Tuwima 2 którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12:00 w kościele. Módlmy się też za † śp. zamordowanych i zabitych w całej Ukrainie i w każdym kraju, gdzie jest wojna. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.