Ogłoszenia parafialne 24.04.2022 (02. niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego)

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, określana w objawieniach s. Faustyny, jako dzień niezwykle intensywnego udzielania się Boga w Kościele świętym. O godz. 15.00 będziemy transmitowali na żywo z naszego kościoła Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy.
 2. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na inwestycje w naszym kościele.
 3. Od jutra przez najbliższe dni wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane tu w kościele. Czekamy na kolejny transport marmurowych płyt na podłogę który ma wkrótce przybyć.
 4. Codzienna Adoracja NS z różańcem o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy jak zawsze od 17:00. We wtorek po wieczornej Mszy św. W czasie Adoracji możliwość spowiedzi św.
 5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Z tej okazji wieczorem Msza św. z kazaniem o jego miłości do Niepokalanej i Akt Zawierzenia.
 6. Za tydzień 1 maja. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w co dzień o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30.
 7. Ruch Szensztacki organizuje w niedzielę 1 maja pielgrzymkę do Matemblewa do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Szczegóły na plakacie w gablocie, tutaj oraz u naszych sióstr.
 8. Chłopców od II klasy Szkoły Podstawowej lub starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 9. Szukamy mieszkania na miesiąc maj dla czteroosobowej rodziny z Ukrainy – dla mamy z dwójką dzieci i z babcią. I drugiego dla mamy z córką i z psem – również na miesiąc maj. Ta pani jest gotowa zapłacić za mieszkanie. Kontakt przez ks. proboszcza.
 10. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. Do nabycia Gość Niedzielny w którym znajdziemy rozmowę z abp Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny,
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Zofia Staszek, l. 92, z ul. Iwaszkiewicza 9A, jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10:00 w kościele. † śp. ks. Kazimierz Synak, l. 66, w kapłaństwie 40, urzędujący proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie. W intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych których pamięć nosimy w sercu – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.