Ogłoszenia parafialne 10.04.2022 (Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej)

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Katolickim celebrowanie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Natomiast o godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkich Żali” wraz z Kazaniem Pasyjnym.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 Adoracja NS i spotkanie formacyjne dla Duchowych Niewolników Maryi oraz sympatyków Traktatu św. Ludwika Mari Grignion de Montfort.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii świętej.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Sali JPII spotkanie ministrantów seniorów. Zapraszamy też na to spotkanie wszystkich panów którzy chcieliby posługiwać Chrystusowi przy Ołtarzu naszego Pana.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. w Sali JPII spotkanie z wszystkimi którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego.
 6. W Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec oraz możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w konfesjonale. W Wielki Wtorek różaniec, Adoracja i spowiedź po wieczornej Mszy św. Będziemy się też wtedy modlili o dobre przygotowanie i przeżycie wydarzeń Wielkiego Tygodnia”.
 7. Godziny kiedy będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi św. podane są w gablocie oraz tutaj.
 8. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do dnia 5 czerwca 2022 roku.
 9. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek i Piątek liturgia będzie sprawowana o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. W Wielką Sobotę prosimy, aby przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wszystkie te celebracje będą transmitowane na żywo na parafialnym Facebook’u.
 10. W Wielki Czwartek po liturgii, w kaplicy rozpoczniemy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu – Jezusa w ciemnicy. Ponieważ obejmie ona także godziny nocne, prosimy o wpisywanie się od jutra do zeszytu  na określone godziny, tak byśmy mieli pewność, że Chrystus ani przez chwilę nie będzie sam.
 11. W Wielki Piątek Adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy od godz. 7:30 do godz. 17:00. W tym czasie możliwość spowiedzi od godz. 10:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wierzących katolików post ścisły tj. ilościowy i jakościowy.
 12. W Wielki Piątek o godz. 15:00, jedyna w tym dniu, Droga Krzyżowa.
 13. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie będziemy odmawiali Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 14. Kancelaria parafialna w Wielki Piątek będzie nieczynna.
 15. Liturgię Godzin odmówimy w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę o 7:30 w kościele. W Wielki Piątek w Ciemnicy w kaplicy o 7:30.
 16. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim  od godz. 7:30 do 17:00. Możliwość spowiedzi od 10:00 do 17:00.
 17. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przed kościołem od 10:00 do 17:00 o każdej pełnej godzinie.
 18. Msza Święta rezurekcyjna z procesją w przyszłą Niedzielę o godz. 6.00.
 19. W nawie głównej w Wielkim Poście wystawiony jest do Adoracji Krzyż z ukrzyżowanym Jezusem. Przy Krzyżu można też do skarbony złożyć Jałmużnę Wielkopostną, którą w tym roku przeznaczamy na pomoc Ukrainie i polskim studentom z Białorusi. Z naszej parafii wyjechały dwa busy z lekami na Ukrainę do szpitala w Sumach i w Charkowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 20. Parafialny Caritas prowadzi do wtorku zbiórkę darów świątecznych dla seniorów naszej parafii będących w potrzebie i dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Prosimy o składanie do kosza darów żywnościowych oraz artykułów przemysłowych i środków czystości. Prosimy, aby nie przynosić odzieży ani ubrań. Nie ma na to zapotrzebowania.
 21. Dary będą wydawanie we wtorek w godzinach od 11.00 do 15.00 w salce JPII przy zakrystii.
 22. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do Mszy św. W tym tygodniu zapraszam do pomocy wszystkich chętnych w środę na godz. 16:00 aby przygotować świątynię do Triduum Paschalnego.
 23. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim modlącym się w tym kościele, wiernym z parafii i z poza parafii  za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. Bóg zapłać.
 24. Do nabycia Gość Niedzielny (8 zł) Można też zakupić wielkanocne świece paschaliki po 10 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny” z planem rekolekcyjnym.
 25. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości.
 26. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jerzy Elert  l. 79, z ul. Makuszyńskiego 13, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 9:00;   oraz † śp. Jan Dąbrowski, l.63, z ul. Kruczkowskiego 3, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:30. W intencji wszystkich naszych zmarłych – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 27. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.