Ogłoszenia parafialne 13.03.2022 (02. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes” jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarkami i misjonarzami z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa. Po Mszach św. przy wyjściu młodzież zbiera na ten cel ofiary do puszek.
 2. Dziś święto Papieskie. Przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka (2013). Życzymy Ojcu Świętemu zdrowia i modlimy się o błogosławieństwo Boże. W czwartek natomiast dzień imienin ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który decyzją Ojca Świętego obejmuje funkcję Koadiutora diecezji koszalińskiej – kołobrzeskiej. (komunikat ks. arcybiskupa)
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym. O godz. 17:00 nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ks. kanonik dr Mirosław Piskozub z archikatedry oliwskiej. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
 4. O godz. 19.00 dzisiaj kolejne spotkanie dla Duchowych Niewolników Maryi. Zapraszamy na wspólną adorację i konferencję formacyjną.
 5. W poniedziałek wieczorna Msza św. z udziałem młodzieży oazowej. Po Mszy św. Sali JP wieczór formacyjny dla tej młodzieży.
 6. We wtorek lub w środę (dowolnie) o 19:30 w kaplicy obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży która przystąpi za niecałe dwa tygodnie do sakramentu Bierzmowania.
 7. W czwartek 17 marca po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy chętnych do salki na plebanii.
 8. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 w kaplicy dla dzieci z rodzicami; po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy o godz. 19.15.
 9. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 10. W uroczystość św. Józefa w najbliższą sobotę 19 marca dodatkowa Msza św. o godz. 10:00. Św. Józef jest patronem Kościoła Świętego, rodzin, trudnych małżeństw, mężczyzn i ojców. Na tej Mszy św. będziemy też modlili się w intencji chorych o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele, z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 11. W związku z napływem uchodźców z Ukrainy na skutek trwającej wojny, Caritas archidiecezji gdańskiej zwraca się z prośbą o zgłoszenia możliwych miejsc zakwaterowania, które mogłyby zostać udostępnione uchodźcom. W przypadku wystąpienia rzeczywistych potrzeb Caritas będzie się kontaktował bezpośrednio z osobami które zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców.
 12. W tygodniu, w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji o godz. 17.00 codziennie różaniec i adoracja. We wtorek po wieczornej Mszy św. W piątek w intencji pokoju nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18:00 i wszystkie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 13. Ruch Szensztacki organizuje wyjazd na nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniach 26-27 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnych Mszy św. W tym tygodniu zapraszam do pomocy – panów w poniedziałek na godz. 9.00 do przestawiania ławek; w piątek na 19:00 do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnych Mszy św. – panów i panie.
 15. Przy filarze wystawiona jest skarbona do której można wrzucać ofiary na pomoc walczącej Ukrainie i na pomoc stypendialną dla Polaków z Białorusi którzy studiują w Polsce. Dotychczas na pomoc walczącej Ukrainie zebraliśmy 17.572,30 zł. Jest to najwyższa kwota jaką kiedykolwiek zebraliśmy w naszej parafii. A w poniedziałek odjechał pierwszy bus z lekami do szpitala w miejscowości Suma na Ukrainie które tutaj zebraliśmy. Cały czas można jeszcze przynosić leki przeciw bólowe, przeciw zapalne i wszelkiego rodzaju opatrunki – bandaże, gazy i plastry. Bóg zapłać za tą wielka ofiarność. Zwłaszcza teraz w Wielkim Poście. Pan Jezus w Ewangelii mówi: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych …” Te słowa brzmią dziś wyraźniej niż kiedykolwiek.
 16. Do nabycia Gość Niedzielny (8 zł), a w nim historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i przyjmujących ich Polaków oraz „Gość Niedzielny” nr specjalny (10 zł) poświęcony o. Pio. Można też zakupić wielkanocne świece Paschaliki po 10 zł. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 17. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto.
 18. W przyszłym tygodniu trzecia niedziela miesiąca. Będziemy zbierali ofiary do puszek na zapłacenie naszych rachunków.
 19. Po ogłoszeniach odśpiewamy suplikacje „Święty Boże…” w intencji pokoju na Ukrainie, o ustanie wojny oraz zwycięstwo dobra, prawdy i sprawiedliwości. Natomiast po błogosławieństwie włączmy się we wspólny śpiew „Serdeczna Matko”, oddając się Maryi, Królowej Pokoju.
 20. Pomódlmy się za wszystkich ludzi, którzy giną i są mordowani na świeci w skutek różnych wojen – na Ukrainie, w krajach Afryki i Azji – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 21. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.