Ogłoszenia parafialne 06.03.2022 (01. niedziela Wielkiego Postu)

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Nabożeństwa w tym roku poprowadzi i kazania będzie głosił ks. kan. dr Mirosław Piskozub z archikatedry oliwskiej. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.30 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 w kaplicy dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy o godz. 19.15.
 3. W piątek o 18:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 4. W sobotę 12 marca zapraszamy na kolejne spotkanie Synodalne na godz. 19.30 do salki za zakrystią.
 5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, zatem o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla Duchowych Niewolników Maryi. Zapraszamy na wspólną adorację i konferencję formacyjną.
 6. Za tydzień niedziela Ad Gentes. Ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 7. W tym tygodniu zapraszam do pomocy – panów w poniedziałek na godz. 9.00 do przestawiania ławek; w piątek na 19:00 do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnych Mszy św. – panów i panie.
 8. W związku z napływem uchodźców z Ukrainy na skutek trwającej wojny, Caritas archidiecezji gdańskiej zwraca się z prośbą o wstępne zgłoszenia możliwych miejsc zakwaterowania, które mogłyby zostać udostępnione uchodźcom z Ukrainy. W przypadku wystąpienia rzeczywistych potrzeb Caritas będzie się kontaktował bezpośrednio z osobami które zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców.
 9. Codziennie w intencji pokoju na Ukrainie i o opamiętanie dla rosyjskiej agresji od godz. 17.00 Adoracja NS i różaniec. We wtorek Adoracja NS i różaniec bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do niedzielnych Mszy św.
 11. W uroczystość św. Józefa 19 marca dodatkowa Msza św. o godz. 10:00. Jest to Msza zbiorowa na którą intencje jeszcze przyjmujemy.
 12. Przy filarze wystawiona jest skarbona do której można wrzucać ofiary na pomoc walczącej Ukrainie i na pomoc stypendialną dla Polaków z Białorusi którzy studiują w Polsce.
 13. Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, a w „Gościu” cykl wielkopostny pod hasłem „Droga do wolności”. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie remontów, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Jan Gronczewski, l. 90 z ul. Buraczanej 29; † śp. Aleksandra Andrzejak, l. 67 z ul. Gojawiczyńskiej 2, jej pogrzeb odbędzie się w piątek 11 marca o godz. 10.30 w kaplicy. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.