Ogłoszenia parafialne 09.01.2022 (Niedziela Chrztu Pańskiego)

 1. Dzisiaj uroczystość Chrztu Pańskiego. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie wody i odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. O godz. 10.30 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla wszystkich dzieci.
 2. O. Jacek zaprasza dzisiaj na wspólne rozważanie Traktatu św. Ludwika na godz. 19.00. Spotkanie dla Duchowych Niewolników Maryi oraz wszystkich sympatyków. W razie pytań można się kontaktować z o. Jackiem.
 3. Każdego dnia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Najświętszy Sakrament w naszej kaplicy. Kościół na czas prac przy kładzeniu posadzki będzie zamknięty.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele Msza św. dla chorych z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie na duszy i na ciele z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na tą Mszę św. można jeszcze składać intencje.
 5. Za tydzień, 16 stycznia zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w naszej parafii którą polecamy ofiarności wiernych.
 6. Już tylko przez najbliższy tydzień zmianie ulegną niektóre godziny wieczornej Mszy Świętej. Informujemy, że Msze św. w poniedziałki, wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 15:00 i będą poprzedzone Adoracją NS z możliwością spowiedzi. Msze św. w środy, piątki i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego jak zawsze o 18:30.
 7. Kościół katolicki w Polsce za czas Kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich przyjął okres po Świętach Bożego Narodzenia. Podstawowym celem kolędy jest wspólna modlitwa kapłana z parafianami, poświęcenie mieszkania lub domu oraz błogosławieństwo dla wierzącej rodziny na cały Nowy Rok. W tym roku odwiedziny Kolędowe i duszpasterskie już trwają u rodzin które zaprosiły nas do swoich mieszkań i domów. Po telefonicznym umówieniu się przychodzimy z kolędą zazwyczaj w godzinach popołudniowych lub wieczornych do poszczególnych mieszkańców. Informujemy też, że cały czas można jeszcze zapraszać do siebie księdza z kolędą. Można to uczynić po każdej Mszy św. dzisiaj lub w tygodniu, w biurze parafialnym lub telefonicznie. Od poniedziałku 17 stycznia na prośbę wiernych będziemy sprawować wszystkie Msze św. o godz. 18:30 w kościele (lub kaplicy) dla tych wszystkich wiernych, którzy w obecnych czasach woleliby jednak kolędowe błogosławieństwo dla swego domu otrzymać w sposób mniej narażający na bliskie kontakty. Dlatego poszczególne ulice będziemy zapraszali na 18:30 na Msze św. zakończone kolędowym błogosławieństwem. Wtedy też będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą w tym roku w całości przeznaczamy na rachunki związane z kładzeniem posadzki w kościele. Składając ofiarę można na kopercie napisać adres rodziny która ją składa. Plan spotkań kolędowych znajduje się tutaj. Mimo ustalonego planu na Mszę św. kolędową można też przyjść i w niej uczestniczyć każdego innego dnia. Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować do ks. proboszcza.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny, a pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.
 9. W kościele i w kaplicy jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.
 10. Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie.  Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii.
 12. W ostatnim czasie odszedł do Pana: † śp. Czesław Lelukiewicz l. 97, z ul. Staffa 15; † śp. Wiesława Janasiewicz l. 75 z ul. Kruczkowskiego 2; † śp. Regina Reszka l. 75, z ul. Nałkowskiej 21, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10:00 w kaplicy. W intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.