Liturgia przełomu roku 2021/2022

W piątek 31 grudnia 2021 r. przeżywamy ostatni dzień Roku Pańskiego 2021.

Msze Święte poranne odprawimy wg stałego porządku (7:00 i 8:00).

O godz. 14:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, w trakcie której możliwe będzie skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.

Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na ostatnią Mszę Świętą w tym roku. Po Mszy nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odśpiewamy też uroczyste „Te Deum”.

Tego dnia nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:30.

Wieczorem ks. Jacek zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 19:00, a następnie na Mszę Świętą o godz. 23:00.

Abp Tadeusz Wojda SAC udzielił wiernym z archidiecezji gdańskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w tym dniu.

W sobotę 01 stycznia 2022 r. przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego (9:00, 10:30, 12:00, 14:00 i 18:00).

Jest to równocześnie 38. rocznica erygowania naszej parafii przez bpa chełmińskiego Mariana Przykuckiego (dzisiaj diecezja pelplińska), co miało miejsce w dniu 01 stycznia 1984 r. W naszych modlitwach szczególnie tego dnia będziemy pamiętali o biskupie, o pierwszym proboszczu ks. kanoniku Tadeuszu Gawrońskim, a także o wszystkich fundatorach i budowniczych tej świątyni.