Ogłoszenia parafialne 26.12.2021 (Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa)

 1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach św. małżeństwa sakramentalne odnawiają przyrzeczenia małżeńskie. Chcemy wspólnie Panu Bogu podziękować za kolejny, razem przeżyty w małżeństwie rok.
 2. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie w naszym kraju.
 3. Z uwagi na okres kolędowy który rozpoczniemy po Nowym Roku już teraz w niektóre dni będziemy odprawiali Msze św. o godz. 15:00. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek Msze św. o godz. 15:00 poprzedzone godzinną Adoracją NS i możliwością spowiedzi św.
 4. W tym roku kolęda będzie miała charakter taki sam jak w roku ubiegłym. Będziemy zapraszali do kościoła na wieczorne Msze św. mieszkańców poszczególnych ulic i w ten sposób będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa swego domu i rodziny.
  Prócz tego każdy prywatnie będzie mógł zaprosić księdza z błogosławieństwem kolędowym do swego domu. Przy zgłoszeniu chęci przyjęcia księdza z kolędą u siebie i po szczegółowym omówieniu formy, czasu i przebiegu tej wizyty duszpasterskiej kapłan przyjdzie tak jak zawsze.
 5. We wtorek w tym tygodniu Adoracji wieczornej po Mszy św. nie będzie.
 6. We wtorek 28 grudnia na wszystkie Msze św. – 7:00; 8:00 i 15:00 zapraszamy mamy oczekujące potomstwa oraz rodziny z malutkimi dziećmi. Podczas Mszy św. z racji przypadającego Święta Młodzianków – odbędzie się specjalny obrzęd błogosławieństwa tych dzieci.
 7. W piątek 31 grudnia Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Od godz. 14:00 Adoracja NS i możliwość spowiedzi św. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”.
 8. Informujemy, że arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił wiernym z archidiecezji gdańskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w sylwestra, 31 grudnia. Warto podkreślić, że zgodnie z zasadami Kościoła katolickiego we wszystkie piątki w roku obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Wstrzemięźliwość dotyczy wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia.
 9. O. Jacek zaprasza od godz. 19:00 do kaplicy również na zakończenie starego roku na Adoracja NS i o 23:00 na Msza św.
 10. 1 stycznia Nowy Rok AD 2021. Tego dnia przypada też Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.
 11. 1 stycznia mija 38 rocznica (1.I.1984) erygowania naszej parafii przez ks. bp. Mariana Przykuckiego ordynariusza diecezji chełmińskiej (dzisiaj pelplińskiej). W naszych modlitwach szczególnie tego dnia będziemy pamiętali o ks. Biskupie, o pierwszym proboszczu ks. kan. Tadeuszu Gawrońskim i o wszystkich fundatorach i budowniczych tej świątyni.
 12. Od niedzieli 2 stycznia rozpoczniemy nowennę w intencji rodzin. Po Mszy św. można wziąć ze stolika pod chórem „Słowo do rodzin” arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zawierające rozważania na 7 kolejnych dni. Mają one być „źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozważaniu codziennych sytuacji rodzinnych”. Niech będzie to szczególny czas modlitwy za rodziny w naszych parafiach, zachęcajmy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę!
 13. Codziennie zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić za swoją rodzinę i małżeństwo.
 14. W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.
 15. Świąteczny podwójny nr „Gościa Niedzielnego” do nabycia w zakrystii. Cena 10 zł. W tym numerze płyta CD z nagranymi 4 ewangeliami.
 16. Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.
 17. Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. Bóg zapłać.
 18. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli